Jūs esate čia

Ką sako akių spalva

Ką sako akių spalva

Senovėje kinų medikai pagal akių spalvą, žvilgesį, rainelės ir baltymo būklę tiksliai diagnozuodavo fizinės ar dvasinės jėgos eigą, pobūdį ir net galimą gyvenimo trukmę bei likimą.

         Senovės Kinijos Mino dinastijos imperatoriaus gydytojo medicinos traktatas „In-ki-czin" skelbia: „Toli šiaurės vakaruose prie ledinės upės gyvena šviesiaodžių, šviesiaakių žmonių gentis. Kadangi jų akys pilkšvos, žalsvos arba žydros, jiems trūksta ištvermės, jie jautrūs Saulei ir Vėjui, sunkiau serga, trumpiau gyvena ir yra jautresni. Tačiau šviesios akys turi magišką įtaigos galią ir gali pajungti kitą savo valiai."

         Lengva suprasti, kad kalbama apie mus - Europos kraštų gyventojus. Ar tikrai šviesiaakiai žmonės įtaigesni - neaišku, tačiau kad jie jautresni aplinkos poveikiui, parodė net šiuolaikiniai Liono eksperimentinės medicinos centro (Prancūzija) tyrimai.

 ŠVELNIEJI MĖLYNAKIAI

        Pasak prancūzų mokslininkų, žydraakiai labiau linkę sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, jie greičiau peršąla. Mėlynakius mažylius tėvai nuo mažens turi išmokyti grūdintis (apsiliejant šaltu vandeniu, bėgiojant po rasą basomis) mankštintis, pamilti gamtą. Jie alergiški, itin jautrūs maistui ir ultravioletiniams spinduliams.

       Mėlynakiai greičiau pripranta prie svaigalų , jiems didesnė tikimybė sirgti priklausomybės ligomis. Pastebėkite - storuliai ir alaus mėgėjai dažniausiai mėlynakiai.

        Tačiau patekęs į sveikas, ugdančias asmenybę sąlygas mėlynakis greičiau taps genijumi nei kiti. Mėlynakiai pasižymi skvarbiu mąstymu, ryžtu ir stipriu intelektu.

 JAUTRIEJI PILKAAKIAI

         Pilkšva akių rainelė dažniausiai išduota švelnų lyriką, kurio žmogiško orumo geriau nepažeisti, nes pilkaakiai ilgai atsimena nuoskaudas. Pilkos akys rodo, kad reikia itin saugoti kepenis, skrandį, inkstus ir visą virškinimo sistemą. Šių žmonių imunitetas ir atsparumas oro permainoms pakankamai stiprus, bet liga dažniausia atsėlina dėl netaisyklingos gyvensenos ir dietos pažeidimų.     

        Jei Jūsų akys pilkos - ypač venkite psichinio pervargimo, dirbdami kas valandą darykite pertraukėles ir jokiu būdu nedirbkite naktimis. Apskritai pilkaakiai yra gerai prisitaikę prie Europos geografinės padėties ir klimato, tačiau senatvėje labiau nei kiti yra linkę sirgti glaukoma ir katarakta.

 KERINTYS ŽALIAAKIAI

        Į žaliaakius senovėje žiūrėta įtariai - esą jie turi įgimtą kerėjimo dovaną, yra gudrūs ir nepatikimi. Rudaplaukių, žaliaakių žmonių gentis išplito Šiaurės Europoje prieš 1500 metų. Žaliaakiai dažniausia yra draugiški, bet ambicingi, linkę valdyti.

      Jų kaulų ir raumenų sistema paprastai stipresnė nei kitų , tačiau silpnokas skrandis ir plonesnė oda. Žaliaakiai turi ypač saugotis ilgo buvimo saulės atokaitoje, nes jų odoje per pus mažiau apsauginio gynybinio pigmento. Taigi jie dažiau nei kiti gali sirgti rimtomis odos ir onkologinėmis ligomis. Gamtos kompensacija - žaliaakiai turi psichologo, mokytojaus, aktoriaus talentą.

 STIPRIEJI RUDAKIAI

        Jeigu Jūsų akys rudos ar juodos - pasižymite stipresniu imunitetu ir atsparumu ligoms. Rudakiai dažnai būna labai gyvybingi ir atsparesni stresams ir nepritekliams nei lyriški pilkaakiai. Be to, jų regėjimas paprastai aštresnis, rečiau puola akių ligos.

      Tačiau jie linkę tukti ir sirgti kraujagyslių ligomis. Tėveliai turi atminti, kad jų rudakiai atžalai pamažu gali atsirasti akmenėlių inkstuose ar kepenyse, ypač jei pernelyg daug maitinsis ar gers per mažai skysčių . Šiam gyvybingam vaikučiui reikia daug judėti ir žaisti. Jei tamsiaakiai išmoksta valdyti savo aistringą temperamentą ir nuotaikas, jie gali pasiekti socialinių aukštumų, nes yra stiprūs, valingi ir ryžtingai priima sprendimus.

       Liono eksperimentinės medicinos centro specialistai pabrėžia, kad šie tyrimų rezultatai rodo tik bendrą fizinės ir dvasinės sveikatos tendenciją. Akių spalva ir forma nenulemia likimo ir profesijos. Sėkmę ir nesėkmę visuomenėje atneša ir žmogaus žvilgsnis, kuris, anot senovės išminčių, gali sužavėti, bet gali ir atstumti - juk akys nemeluoja...

 

"Tau ir Tavo šeimai sveikatos patarimai"  Nr. 6, 2008 m.

www.litfas.lt