Jūs esate čia

Progresiniai akiniai: nereikalinga prabanga ar būtinybė?

Progresiniai akiniai: nereikalinga prabanga ar būtinybė?

Jau seniai progresiniai akiniai yra neatsiejama vidutinio amžiaus europiečio regėjimo korekcijos priemonė ir įvaizdžio dalis. Šiandienos žmogaus akys ir regėjimas kaip niekada anksčiau patiria didelį krūvį - skaitmeniniai prietaisai ir išmaniosios technologijos supa mus kiekviename žingsnyje. Žmonės, susiduriantys su regėjimo problemomis, trokšta efektyvaus sprendimo ir tokių akinių, kurie teiktų didžiausiausią komfortą ir geriausią matymą.

Konsultuojant optikos klientus dėl progresinių akinių, dažnai tenka susidurti su pastarųjų klausimu - ar tikrai jie man reikalingi? Neretas pirmą kartą išgirdęs apie progresinių akinių ypatumus neskuba savęs identifikuoti kaip potencialaus tokių akinių nešiotojo. Dažniausiai pasitaikantys argumentai: “man akinių reikia tik skaitymui...”, “kiek aš tuos akinius tenešioju...”, “kaimynas sakė, kad sunku priprasti...” ir pan. Mes norime padėti savo klientams atpažinti savyje potencialų progresinių akinių nešiotoją, kad įsigydami progresinius akinius patirtų maksimalų komfortą ir visapusiškai gero regėjimo džiaugsmą.

Taigi, potencialaus progresinių akinių nešiotojo portretas:
1. Presbiopinis amžius. Kitaip tariant toliaregystė, kuri išsivysto 40-50 metų žmonėms. Presbiopais tampama, kai prireikia akinių skaitymui. Priklausomai nuo amžiaus, fiziologinių savybių, darbo pobūdžio ir gyvenimo būdo, presbiopas gali blogai matyti tik iš arti, iš arti ir tarpiniais atstumais (pvz. kompiuteris), arba iš arti, tarpiniais ir tolio atstumais.
Presbiopinis amžius gali būti vienintelis argumentas, kad esate tinkamas progresinių akinių nešiotojas, bet kad būtų įtikinamiau, pateiksime ir daugiau argumentų.
2. Jei turite dvejus akinius - vienus skaitymui, kitus skirtus darbui ar toliui.
3. Jei naudojate tik skaitymui skirtus akinius, bet jaučiate, kad prastai matote ir kitais atstumais.
4. Ir pabaigai - jei tiesiog norite kokybiško regėjimo visais atstumais ir atsibodo dėtis vis kitus akinius, kai skaitote, ar vairuojate. Jei norite atrodyti jaunatviškai ir jaustis komfortiškai būkite modernūs - rinkitės progresinius akinius!

 

Neretas klientas, kuris svarsto apie progresinius akinius nerimauja dėl nemažos tokių akinių kainos. Paradoksalu, bet įsigydamas vienus brangius progresinius akinius, klientas iš tikrųjų sumoka mažiau, nei įsigydamas tokios pat kokybės linijos atskirus akinius skaitymui, darbui prie kompiuterio ir nuotoliui. Pabandykite suskaičiuoti, kiek pinigų išleidote paskutinį kartą pirktiems skaitymo ir vairavimui skirtiems akiniams ir greičiausia gausite panašią sumą į vienų progresinių akinių, o gal net didesnę.
Kitas klientus neraminantis klausimas - kaip greitai ir iš viso ar pripras prie progresinių akinių nešiojimo ypatumų. Skubame nuraminti! Technologijos sparčiai tobulėja ir šiandieninėje rinkoje gaminami progresiniai lęšiai pasižymi itin aukšta kokybe ir puikiomis optinėmis savybėmis (plačios matymo zonos, minimalūs optiniai iškraipymai lęšių šonuose, greita ir lengva adaptacija). Neretai klientas skuba nusivilti progresniais akiniais, nes turi išankstinių lūkesčių, kad su tokiais akiniais matymas bus lygiai toks pat kaip su vieno židinio akiniais. Todėl labai svarbu iš anksto nusiteikti, kad įsigijus progresinius akinius teks šiek tiek padirbėti ir išmokti tinkamai jais naudotis. Tam dažniausia pakanka 2-3 savaičių, pirmomis dienomis akinių nešiojimui skiriant 1-2 valandas, kol išmokstama rasti ir naudotis reikiamomis matymo zonomis. 
Pabaigai norėtume pabrėžti, kad sėkmingas progresinių akinių pasirinkimas ir parinkimas yra glaudus komandinis darbas. Tame darbe petys petin dalyvauja tiek klientas, tiek akinių stiprumą parenkantis specialistas, tiek optikos konsultantas, parenkantis klientui akinių rėmelius ir progresinių lęšių rūšį. Kad akiniai tobulai tiktų ir atitiktų kliento poreikius bei lūkesčius labai svarbi profesionali optikos specialistų konsultacija.

 

Tad jei svarstote apie progresinių akinių įsigijimą, norite sužinoti daugiau informacijos ar tiesiog pasikonsultuoti, kviečiame į Optisima Sisters’ Optics optikos salonus. Platus progresinių akinių nešiotojų ratas puikus mūsų patirties ir profesionalumo įrodymas!

 

 

Autorė optometrininkė Linksminė Piščikienė