Jūs esate čia

KAIP RŪKYMAS KENKIA JŪSŲ REGĖJIMUI?

KAIP RŪKYMAS KENKIA JŪSŲ REGĖJIMUI?

RŪKYMAS IR KATARAKTA

    Katarakta (akies lęšiuko drumstėjimas) yra viena dažniausių aklumo priežasčių pasaulyje. Daugiau nei 50% amerikiečių, sulaukusių 80 metų, serga katarakta arba yra atlikę kataraktos pašalinimo operaciją. Žmonės, kurie rūko, net du kartus labiau rizikuoja susirgti katarakta, ir rizika didėja proporcingai rūkymo didėjimui.

 RŪKYMAS IR SENATVINĖS GELTONOSIOS DĖMĖS DEGENERACIJA

    Senatvinė geltonios dėmės degeneracija – tai tinklainės centrinės dalies srities degeneracinė liga, lydima regėjimo sutrikimų. Ši liga pažeidžia centrinę tinklainės sritį, taip sutrikdydama kasdieninę žmogaus veiklą – skaitymą ar vairavimą. Rūkaliai susiduria net su trimis kartais didesne geltoniosios dėmės degeneracijos rizika, lyginant su žmonėmis, kurie niekada nerūkė.

 RŪKYMAS IR UVEITAS

    Uveitas – tai rimta regėjimo liga, kuri gali nulemti net visišką regėjimo praradimą. Tai akies kraujagyslinio dangalo struktūrų uždegimas, kuris pažeidžia akies struktūrines dalis ir gali įtakoti komplikacijų atsiradimą – kataraktą ir antrinę glaukomą. Ištirta, kad rūkaliai net 2,2 karto labiau rizikuoja susirgti uveitu!

 RŪKYMAS IR DIABETINĖ RETINOPATIJA

    Diabetinė retinopatija pažeidžia tinklainės kraujagysles ir gali įtakoti regėjimo praradimą. Daugiau nei 5mln amerikiečių, vyresnių kaip 40m, sirgdami 1-o ir 2-o tipo cukrinio diabetu, suserga diabetine retinopatija. Manoma, kad šis skaičius iki 2050m. išaugs iki 16mln…Rūkymas padvigubina riziką susirgti cukriniu diabetu.  Yra ištirtas tiesioginis ryšys tarp rūkymo ir diabetinės retinopatijos progresavimo.

 RŪKYMAS IR AKIŲ SAUSUMAS

    Akių sausumas yra rimta liga, atsirandanti tada, kuomet akys negali parūpinti pakankamo ašarų kiekio, kuris yra reikalingas normalaus regėjimo palaikymui. Ši liga sukelia akių paraudimą, skausmą, nuolatinį svetimkūnio pojūtį. Rūkaliai net dvigubai dažniau skundžiasi akies sausumu, akių paraudimu bei skausmu. Akių sausumas gali kamuoti ir pasyviuosius rūkalius, kurie patys nerūko, bet dažnai būna aplinkoje, pilnoje tabako dūmų. Ypač susirūpinti turėtų kontaktinius lęšius nešiojantys tiek aktyvieji, tiek pasyvieji rūkaliai!

 AR DABAR JAU ESAT PASIRUOŠĘS MESTI – MESTI RŪKYTI NIEKADA NĖRA VĖLU!

 

Su sveikiausiais linkėjimais Optisima.Sisters‘ Optics optometrininkė Linksminė Piščikienė.

 

Tekstas paruoštas remiantis http://www.allaboutvision.com/smoking/smoking-harms-vision.pdf.

 Fotografija iš http://www.hypnotherapyandmeditation.com